14.3 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Manchester City – Club Brugge, formacionet e mundshme

Manchester City dhe Club Brugge do të përballen në rrethin e katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Sfida që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin ‘Eithad Stadium’, me Citizens që cilësohen si favoritë.

Për këtë takim, Manchester City nuk do të mund të llogarisë vetëm në Ferran Torres, që është i lënduar.

https://www.sofascore.com/tournament/1462/36886/standings/tables/embedStandings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Club Burgge do të jetë po ashtu me një mungesë, si ajo e Eder Balanta, që është i suspenduar.

Formacionet e mundshme:

Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Ake, Zinchenko, Gundogan, Fernandinho, Silva, Mahrez, Grealish, Sterling.

Club Brugge: Mignolet, Sobol, N’Soki, Hendry, Mata, Lang, Vormer, Rits, Sowah, Vanaken, Ketelaere. 

Foto: WhoScored

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img