13.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Manastirliu nxjerr shifrat: Mbi 800 mijë qytetarë plotësisht të vaksinuar ndaj COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka publikuar pasditen e sotme shifrat e personave të vaksinuar plotësisht me të dyja dozat e vaksinës anti-Covid në vend.

Manastirliu deklaron se janë mbi 800 mijë qytetarë të vaksinuar, teksa punë vijon në të gjithë vendin.

“ Mbi  mijë qytetarë sot janë plotësisht të vaksinuar falë punës së përditshme të vaksinatorëve në rrjetin e qendrave shëndetësore dhe në qendrat e vaksinimit të përqendruar në të gjithë vendin.

#MbrojmëShëndetin”, shkruan Manastirliu.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img