0.8 C
Skopje
Sunday, November 27, 2022

Man Utd mban kontakte me sulmuesin Dembele

Klubi anglez, Manchester Unitedi po mban kontakte me agjentët e sulmuesit të Barcelonës, Ousmane Dembele.

Sipas mediumit katalunas El Nacional, Unitedi ka prekur bazën me përfaqësuesit e Dembeles ditëve të fundit.

Unitedi tashmë ka filluar të ketë biseda me përfaqësuesit e tij përpara se të nënshkruajë me të vitin e ardhshëm.

Megjithëse Unitedi janë të pajisur mirë, pretendohet se interesi i klubit për Dembele është “i fortë”.

Kontrata e sulmuesit francez skadon në qershor dhe ai ishte në bisedime me Unitedi edhe para se të lëndohej dhe të mungoj në Euro 2020.

Edhe Barcelona është duke punuar në rinovimin e kontratës së francezit, pasi ka paguar mbi 100 milionë euro te Borussia Dortmundi. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img