26.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Leo Messi, favoriti i padiskutueshëm për të marrë Topin e 7-të të Artë

Në moshën 34-vjeçare, Leo Messi është favoriti i madh për fitimin e Topit të 7-të të Artë.

Edhe pse po has vështirësi me PSG sidomos në Ligue 1, sezoni i tij i fundit ishte magjik në Barcelonë dhe sipas Bleacher Sport, ai është dominuesi për të marrë çmimin më 29 nëntor.

Faqja prestigjoze ka shpërndarë në Twitter një foto me shanset e kandidatëve për fitimin e Topit të Artë, ku argjentinasi shfaqet si favoriti nr.1.

Në vendin e dytë është Lewandowski, i treti është Jonginho dhe më pas Salah dhe Kante. Shumë më poshtë janë Benzema,Ronaldo, De Bryune e në fund Mbappe.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img