0.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Lamborghini Centenario Roadster kushton gati 5 milionë euro

Një Lamborghini Centenario Roadster shumë i rrallë është ofruar për shitje në Gjermani.

Lamborghini ka prodhuar vetëm 20 kopje të Centenario Roadster së bashku me 20 kopje të Centenario Coupe, dhe kopja e shitur në Gjermani është e ngjyrosur në një kombinim të kuq dhe të zi, ndërsa pamja e tij është rritur nga detajet e shkëlqyeshme të karbonit.

E njëjta ngjyrë vazhdon të jetë në brendësi, pra në sediljet e veshura me Alcantara, dyshekët, panelet, pragjet, pultin, panelet e dyerve dhe timonin.

Centenario bazohet në Aventador, por ende ka karakterin e vet dhe ndoshta është më agresiv se super-vetura kryesore Lamborghini.

Kur bëhet fjalë për çmimin, pronari nga Gjermania e shet atë për 4,760,000 euro, që është afërsisht dyfishi i çmimit të një veture të re.

Ajo ka përshkruar vetëm 68 kilometra që kur iu dorëzua klientit.

Centenario Roadster mundësohet nga një motor V12 6.5 litra që zhvillon 759 kuaj fuqi dhe 690 Nm çift rrotullues. /

Latest news
Related news