14.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

“Lajmi i fundit” Zaev: Jap dorëheqje nga posti kryeministër dhe kryetar i LSDM-së (VIDEO)

Shkup, 31 tetor – Jap dorëheqje nga posti kryeministër dhe kryetar i LSDM-së, deklaroi kryetari i LSDM-së, dhe kryeministri Zoran Zaev në paraqitjen e tij para opinionit.

Ai ia uroi fitoren kundërshtarëve politikë dhe nëmuri arritjet gjatë kohës sa ka qenë kryeministër.

Zaev shtoi se vlerëson se nuk duhet të ketë zgjedhje të parakohshme dhe se duhet të formohet qeveri e re nga LSDM dhe “forcat progresive”.

https://www.facebook.com/zhurnal.mk/videos/314008970140273/
Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img