34.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Lajm i fundit: 10 viktima dhe 511 të infektuar me Covid 19 në RMV

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar statistikat e fundit lidhur me Covid 19 në Maqedoninë e Veriut. Sipas këtyr të dhënave, vërehet rritje e numrit të pacientëve të infektuar. Nga 3.622 teste të kryera gjatë 24 orëve, 511 kanë rezultuar pzitivë, transmeton Zhurnal.

Janë shënuar edhe 10 viktima, si dhe 497 pacientë të shëruar. Katër viktia janë nga Shkupi, 2 nga Kumanova, kurse nga një viktimë në Manastir, Veles. Strumicë dhe Kamenicë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img