33.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Kina dhe Gjermania do të zhvillojnë raundin e 6-të të bisedimeve ndërqeveritare

Kryeministri kinez Li Keqiang dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të bashkëkryesojnë raundin e gjashtë të konsultimeve ndërqeveritare nëpërmjet lidhjes me video të mërkurën, bëri të ditur të martën zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Wang Wenbin.

Takimi do të përqendrohet në ndryshimin e klimës, pandeminë e COVID-19 dhe bashkëpunimin ekonomik.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img