19.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Kim Kardashian mahnit me dukjen elegante në fustanin rozë gjatë eventit në New York

Kim Kardashian vazhdoi epokën e saj të “alieneve të ardhshme Barbie” me një fustan rozë të ndezur për darkën e yjeve të “Caring for Women” të Grupit Kering në Pool në New York të martën.

Kim veshi një nga fustanet e saj të ngushtë për trupin dhe të tejdukshëm “Balenciaga” me nuancë rozë pastel.

Ylli i “Kardashians” kishte veshur një trupore poshtë fustanit të tejdukshëm, të zbukuruar me kristal dhe aksesor me taka me majë ngjyrë kremi.

Foto: GC Images

Kim kishte edhe një makijazh të theksuar, me skuqje rozë të gjallë dhe një shkëlqim buzësh rozë të zbehtë.

Nëna e katër fëmijëve, 42 vjeçe, ishte një nga yjet e shumta në darkën e mbledhjes së fondeve, e cila punon për të mbledhur para në mbështetje të kauzave që i japin fund dhunës ndaj grave.

Foto: GC Images

Salma Hayek Pinault (e cila është e martuar me CEO të Grupit Kering, François-Henri Pinault ), Zoe Kravitz, Cindy Sherman, Christy Turlington, Olivia Wilde, Oprah Winfrey dhe Malala Yousafzai bashkë-kryesuan ngjarjen e Fondacionit Kering.

E pranishme ishte edhe Lauren Sanchez, e cila është fejuar rishtazi me Jeff Bezos.

Foto: GC Images

Fansat e adhuruan stilin delikate seksi të Kimit, por menduan se mund të ishte më i përshtatshëm për MTV Video Music Awards, i cili gjithashtu u mbajt të mërkurën mbrëma në New Jersey.

Ylli i “Keeping Up With the Kardashians” po qëndron prej ditësh në qytetin e New Yorkut kur edhe ka marr vëmendje me disa dukje plot stil.

Foto: GC Images

Përpara se të nisej për në qytetin e madh, Kim pozoi me rroba banje vintage “Chanel” të viteve ’90 në një pushim në Turks and Caicos.

Është e paqartë nëse Kardashian do të qëndrojë në fund të Javës së Modës në New York, megjithëse ajo tashmë ka bërë një ndikim në tapetin e kuq.

Marketing
Related news