0.8 C
Skopje
Sunday, November 27, 2022

Kate Middleton shihet e lumtur teksa luan tenis së bashku me fituesen e “US Open”, Emma Raducanu

Dukesha e Cambridge u shfaq me humor të mirë sot teksa po shijonte një lojë tenisi me fituesen e “US Open”, Emma Raducanu, pak kohë pasi tha se fitorja e fundit e tenistes adoleshent ishte mbresëlënëse.

Kate, 39 vjeç, e cila është rikthyer në punë pas pushimit të saj vjetor veror, dukej sportive me një fund të tenisit blu dhe një xhaketë sportive nga marka franceze e veshjeve sportive Poivre Blanc për vizitën në Qendrën Kombëtare të Tenisit në Londër, shkruan DailyMail.

Duke u shfaqur po aq e gatshme për ndeshjen e tyre, Emma, e cila u bë femra e parë britanike që fitoi një titull Grand Slam pas 44 vitesh kur fitoi “US Open” në fillim të këtij muaji, vetëm disa javë pas rezultateve mbresëlënëse, veshi një këmishë dhe pantallona të shkurtra të bardha me blu.

Foto: Getty Images

Para shfaqjes tridhjetë minutëshe, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt sot në orën 12:30 sipas kohës lokale, në BBC iPlayer dhe BBC Sport në internet, si dhe kanalet e medieve sociale të LTA, Emma, 18 vjeç, bisedoi me Kate, e cila është mbrojtëse e LTA , para se të luanim një ndeshje së bashku.

Foto: Getty Images

Për të festuar suksesin e kampionëve britanikë të “US Open” i cili përfshin Emën, Joe Salisbury, Gordon Reid dhe Alfie Hewett – Shoqata e Tenisit të Lëndës (LTA) po fton kombin të mblidhet për një ngjarje të veçantë “Kthimi në shtëpi”.

Dukesha u bashkua me festimin e “kthimit në shtëpi”, të organizuar nga programi LTA Youth, në të cilin katër kampionët, si dhe familja mbretërore, ishin në fushë së bashku me fëmijët që merrnin pjesë.

Foto: Getty Images

Nisma për të rinjtë LTA është një program novator që synon të frymëzojë brezin e ardhshëm të lojtarëve të moshës 4-18 vjeç, si dhe të ndihmojë më shumë fëmijë të gëzojnë përfitimet e lojës së tenisit, pavarësisht moshës, gjinisë, aftësisë ose prejardhjes së tyre.

Krahas paraqitjeve në fushën e tenisit, ngjarja përfshinte pyetje dhe përgjigje të drejtpërdrejta dhe një mori aktivitetesh tenisi – duke u dhënë tifozëve dhe lojtarëve të të gjitha moshave një mundësi për t’u njohur me heronjtë e tyre sportivë dhe duke shpresuar të frymëzojnë një valë të re lojtarësh për të filluar udhëtimin e tyre në tenis.

Foto: Getty Images

Ndërkohë, Emma mposhti Leylah Fernandez 6-4 6-3 në Stadiumin Arthur Ashe në fillim të këtij muaji për t’u bërë fituesja e parë femër e Grand Slam e Britanisë së Madhe në 44 vjet.

Në vitin 2018, Emma u bashkua me Programin e Bursave LTA Pro për t’i dhënë asaj mbështetjen që i nevojitej duke përfshirë stërvitjen, qasjen në shërbimet shkencore dhe mjekësore dhe kartat e egra në turne.

Foto: Getty Images

Ema ka konkurruar në garat LTA që në moshën shtatë vjeçare duke filluar si e rregullt në qarkun e garave LTA lokale dhe rajonale në jug të Anglisë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img