14.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Kandidati i Butelit nga VMRO , Darko Kostovski hap fushatën me këngë kundër shqiptarëve (VIDEO)

Shkup, 2 tetor – Kandidati i VMRO-DPMNE-së për komunën e Butelit ka qenë njeriu që ka udhëhequr turmën në protesta duke brohoritur thirrje antishqiptare siç janë frazat e tyre të njohura mirë tashmë “le të kuptojnë shqiptarët e mallkuar” dhe “Maqedoni e pastër etnike”.

Prijësi me atlete ngjyrë të kuqe është Darko Kostovski, që të udhëheqë me gati 50 për qind të popullatës së Butelit që përbëhet nga shqiptarët e cili në një video që po qarkullon në rrjetet sociale duke ofenduar e fyer shqiptarët dhe duke brohoritur thirrje antishqiptare.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img