0.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Kaluan ilegalisht kufirin, arrestohen në Vërmicë dy persona

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në pikën kufitare në Vërmicë, pasi të njëjtit kishin kaluar ilegalisht kufitin.

“Janë shoqëruar në stacionin policor dy të dyshuar, njëri shtetas i R. Shqipërisë dhe tjetri shtetas i R. Kosovës, pasi që kishin kaluar kufirin ilegalisht nga R. Shqipërisë në R. Kosovës.

Me vendim të prokurorit, shtetasi i R. Shqipërisë është depërtuar në R. Shqipërisë, ndërsa shtetasi i Kosovës është dërguar në vetë izolim”, thuhet në njoftim.

Rasti shkon në procedurë të rregullt. 

Latest news
Related news