19.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Janë ndaluar dy persona nga Prilepi, ju është gjetur droga dhe një pushkë

Me datë 05.05.2024 rreth orës 21:30 në rrugën rajonale Dibër – Strugë, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor për Kontroll Kufitar dhe Mbikëqyrje Kufitare Jepishte në koordinim me Departamentin për Krime Ndërkufitare në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare Perëndim – Dibër. privoi B.S.(34) dhe D.N.(36), të dy nga Prilepi. Gjatë kontrollit të ushtruar në veturën “Peugeot” me targa të Shkupit të një kompanie rent a car, e drejtuar nga B.S. dhe pasagjer ishte D.N., u gjet një qese me mbi tre kilogramë marijuanë dhe një pushkë automatike me kornizë bosh. dhe të konfiskuara.

Personat janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrenë në ngarkim.

Marketing
Related news