6.8 C
Skopje
Friday, February 3, 2023

Icardi drejt rikthimit në Serie A, Juve e Milan pas tij

Ardhja e Lionel Messit në Paris Saint Germain nuk është mirëpritur nga bashkëkombësi i tij Mauro Icardi.

Sulmuesit argjentinas tani hapësirat tek parisienët i janë zvogëluar pasi ai nuk është më një titullar.

Megjithatë e ardhmja e Icardit duket larg kryeqytetit francez, pasi argjentinasi është i destinuar të rikthehet në Serie A.

28-vjeçari nuk është aspak i lumtur me situatën e tij në Parc de Princes dhe i ka bërë të qartë drejtuesve të klubit se dëshiron largimin qysh në janar.

Milan dhe Juventus mbeten dy skuadrat favorite për të marrë shërbimet e argjentinasit në afatin kalimtar të janarit.

PSG nuk do ta shes menjëherë atë në Serie A pasj do të detyrohej t”i paguante Interit një shpërblim prej 10 milionë eurove.

Kryeqytetasit francez janë gati ta huazojnë për një vit e gjysmë me detyrim blerje nga skuadra që fiton shërbimet e tij.

Juventus mbetet skuadra favorite për t’i fituar shërbimet e argjentinasir, por aty qëndron edhe Milan që gjithashtu ka nevojë për një sulmues duke parë peoblemet e vazhdueshme me lëndime të Zlatan Ibrahimovic e Olivier Giroud.

Gjithsesi në garë për Icardin mbetet edhe skuadra angleze Tottenham Hotspur, por dëshira primare e tij është rikthimi në Serie A ku më parë ka lënë gjurmë në këtë kampionat me fanellën e Sampdorias e Interit.

Latest news
Related news