9.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Honor 50 mbërrin në Evropë më 26 tetor

Pasi u prezantua në Kinë në qershor, telefoni inteligjent Honor 50 po vjen gjithashtu në Evropë.

Honor 50 është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ringjalljen e markës në tregun e brendshëm, dhe tani ky model po vjen në tregun evropian.

Tani është konfirmuar zyrtarisht se do të ndodhë më 26 tetor dhe se blerësit nga Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian do të jenë në gjendje ta blejnë atë së pari.

Honor 50 do të jetë i disponueshëm në Rusi, Emiratet e Bashkuara Arabe, Amerikën Latine dhe Malajzi, por datat e sakta nuk dihen ende.

Honor 50 ka një ekran OLED 6.57 inç me një ritëm të rifreskimit prej 120Hz, një kamerë kryesore prej 108 MP dhe një kamerë selfie prej 32 MP.

Ai përdor sistemin operativ Android 11 të Google me UI Magjik dhe mbështet shërbimet e Google.

Thashethemet thonë se ky do të jetë modeli i vetëm në seri që do të shfaqet në Evropë, pasi Honor 50 Pro me një ekran më të madh dhe karikim më të shpejtë thuhet se nuk është në ato plane. /

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img