7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

HMD Global zbulon Nokia G50 5G

HMD Global ka prezantuar një smartphone të ri nga seria Nokia G. Është një Nokia G50 5G, një telefon celular që është pajisja më e përballueshme 5G e kësaj marke, dhe e cila garanton cilësinë finlandeze të një pajisjeje të bërë për të qëndruar më gjatë.

“Misioni ynë që nga dita e parë është të bëjmë teknologjinë celulare të disponueshme për këdo në botë. Ne jemi krenarë që vendosim 5G në xhepat e edhe më shumë njerëzve me Nokia G50, me mbështetjen e partnerëve të besuar për përvojën më të mirë në klasë Dhe jo vetëm sot, por për “Ne duam t’i fuqizojmë njerëzit të ndihen mirë dhe të përdorin telefonat e tyre inteligjentë për aq kohë sa të jetë e mundur, por ne duam të vazhdojmë kulturën e përmirësimit për të zvogëluar gjurmët tona të karbonit në nivel global”, tha CEO i HMD Global, Florian Seiche.

Me rrjetet 5G që pritet të mbulojnë 40 për qind të botës deri në vitin 2024 dhe 25 për qind e të gjitha të dhënave celulare do t’i mbulojnë ato, Nokia G50 është një telefon gati për atë që do të vijë. Ai përmban një procesor Qualcomm Snapdragon 480 të krijuar për të optimizuar teknologjinë e ardhshme dhe është gati për të ardhmen me 5G me një çmim mjaft të përballueshëm.

Pavarësisht nëse është sot apo dy vjet nga tani, Nokia G50 do të përditësohet me softuerin më të fundit të gatshëm për të mirëpritur Android 12 dhe më të ri, kështu që do të ofrohet qasje në opsionet më të fundit. Përditësimet mujore të sigurisë sigurohen për të paktën tre vjet. Të ruajtura në një qendër të dhënash me bazë në Finlandë, të dhënat e përdoruesve mbrohen nga rregulloret strikte evropiane të bazuara në GDPR.

Jetëgjatësia dy-ditore e baterisë do të thotë që Nokia G50 nuk do të zhgënjejë në situatat më të vështira. Plus, me një karikim të shpejtë 18W, nuk do të ketë humbje kohe. Për sigurinë, Nokia G50 gjithashtu ka një garanci dy-vjeçare pa asnjë kosto shtesë. Duke qëndruar besnik ndaj rrënjëve të tij, Nokia G50 ka cilësinë e ndërtimit për të cilën telefonat Nokia janë të njohur, me një dizajn klasik, të përjetshëm. Pavarësisht nëse videot janë atu kryesor i përdoruesit ose thithin skena nga Planet Earth, përmbajtja do të jetë e qartë dhe e qartë në ekranin HD + 6.82-inç.

Me një aparat fotografik me lente të trefishta 48 MP dhe inteligjencë artificiale të zgjuar, Nokia G50 është plotësisht i gatshëm për të kapur çdo gjë, nga mrekullitë e natyrës e deri te fotografitë spontane të të dashurve në çdo kohë, nën çdo dritë. Përveç krijimit të fotografive që të lënë pa frymë, ato gjithashtu mund të personalizohen me një opsion ujëra – ideale për vulosjen e ideve inovative ose etiketimin e fotografive për mediat sociale. Selfiet perfekte nuk do të mungojnë falë teknologjisë së stabilizimit që siguron një shkrepje “të qetë” edhe nëse dora nuk është.

Spotify do t’u japë pronarëve të Nokia G50 qasje deri në 70 milionë këngë dhe 2.9 milionë podkaste. Duke ofruar siguri shtesë të privatësisë, ExpressVPN do të jetë në dispozicion në Nokia G50 me një provë falas 30-ditore. 

Marketing
Related news