15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Historia e vrasëses 74-vjeçare ‘Vejusha e Zezë’ që vrau të dashurit e saj – pasi i bëri të dashuroheshin në të

Në moshën 75 vjeç, Isao Kakehi ishte mirë me shëndet dhe i dashuruar.

Ishte viti 2013, dhe ai kishte filluar një lidhje të re emocionuese me Chisako Kakehi, një vejushë 67-vjeçare që e takoi përmes një agjencie japoneze të “takimeve”.

Brenda dy muajsh, çifti u martua, u vendosën së bashku dhe filluan një jetë në dukje të lumtur në Muko City të Kiotos, duke bërë ëmbëlsira orizi për festimet e Vitit të Ri, përcjell Telegrafi.

Por Isao Kakehi nuk jetoi për të parë Vitin e Ri.

Më 28 dhjetor, ai u bë viktima e katërt dhe e fundit e “Vejushës së Zezë” të Japonisë.

Bëhet fjalë për Chisako Kakehi, që tani 74 vjeç, është në dënim me vdekje për vrasjen e tre partnerëve romantikë dhe tentativën e vrasjes së një të katërti.

Vrasjet filluan në vitin 2007, kur ajo ishte 61 vjeçe, por ajo i shpëtoi dyshimit derisa vdekja e Isao Kakehi nxiti një hetim policor që rezultoi në arrestimin e saj në vitin 2014.

Në vitin 2017, ajo u dënua me vdekje pas një prej gjykimeve më të gjata në Japoni.

Një apel për të rrëzuar vendimin dështoi këtë qershor.

“Ajo përdori një agjenci për t’u njohur me viktimat e moshuara njëra pas tjetrës dhe i helmoi pasi i bëri t’i besojnë asaj”, tha gjykatësi në vendimin e qershorit, sipas transmetuesit publik NHK.

Rasti mahniti Japoninë dhe nxori në pah rreziqet që fshihen në internet nga “mashtrimet e dashurisë”.

Dhe gjithashtu ka bërë që vendi të pyesë se pse një grua në vitet e fundit të jetës së saj do të fillonte të vriste burrat që pretendonte se i donte.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img