9.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Harbin, burri gjigant i borës “debuton” për vitin 2021

Në një park muzikor të Harbinit në provincën Heilongjiang të Kinës Verilindore, një burrë dëbore 18 metra i gjatë “jep shfaqjen e parë” për vitin 2021.


Me një kapelë bardheblu, shall të kuq me vija të bardha dhe doreza blu, ky burrë gjigant bore është bërë një simbol mikpritës i vitit 2021.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img