6.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Haradinaj kujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Ata kishin ideale të kristalta atdhetare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci në 23-vjetorin e rënies.

Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se Fehmiu e Xheva kishin ideale të kristalta atdhetare.

“Heroizëm i rrallë. Ideale të kristalta atdhetare. Njëzetetre vjet nga rënia e Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre Fatime Hetemi e Shefqet Zeka”, ka shkruar Haradinaj. 

https://www.facebook.com/RamushHaradinajOfficial/posts/3022740121183715
Latest news
Related news