13.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Gjorçev: Në vend të dinjitetit dhe etikës për 14 viktimat, LSDM dhe BDI vendosën ta shpëtojnë koalcionin

Shkup, 5 tetor – Në konferencë për shtyp, deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Vladimir Gjorçev reagoi ndaj mospranimit të dorëheqjeve nga Zaev të Filipçes dhe Hasanit.

“Sot sërish e pamë se qeverisë nuk i vjen keq për 14 personat e djegur në spitalin modular në Tetovvë dhe 7.000 të vdekurit nga coronavirusi”, tha Gjorçev.

Ai tha se në vend të dinjitetit dhe etikës, LSDM dhe BDI vendosën ta shpëtojnë koalicionin.

“14 persona u dogjën të gjallë nga plastika e Zaevit dhe Filipçes. 14 familje mbajnë zi për shkak të papërgjegjësisë së tyre, për shkak të tupit të tyre. Ata zgjodhën të bien bashkërisht”, tha mes tjerash Gjorçev.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img