14.3 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Gjobiten 27 motoçiklistë në Tetovë dhe Gostivar

Dje në Tetovë dhe Gostivar ka gjobitur 27 motoçiklistë për shkeljen e rregullave në komunikacion.

“Dje (25-tetor) në periudhën nga ora 10.00 deri në ora 16.00 në territorin e SPB Tetovë është kryer aksion-kontrollues ndaj biçikletave dhe motoçikletave, gjatë kontrollit janë konstatuar dhe sanksionuar ligjërisht gjithsej 27 kundërvajtje (TE-12 dhe GV-15), kryesisht për mospërdorimin e helmetës mbrojtëse (5) dhe patentë shoferi (4), si dhe 14 kundërvajtje të tjera”, njoftojnë nga SPB-Tetovë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img