6.8 C
Skopje
Friday, February 3, 2023

Gashi për situatën e djeshme: Kishim të bëjmë me një lajthitje

Shkup, 12 nëntor – Kryetari Alternativës, Afrim Gashi, sot në emisionin 360 ka komentuar ngjarjen e djeshme në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, shkruan Alsat.

Ai ka thënë se ajo që ndodhi, ishte një lajthitje, teksa veprimin e deputetit të Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepit, e quan tradhëti.

“Unë mendoj që kishim të bëjmë me një lajthitje, tradhëti, nga një deputet i cili vendosi firmën dhe nuk u paraqit. Nga ana tjetër, mund të themi se ka pasur edhe preisone të hatashme ndaj të gjithë deputetëve”, u shpreh Gashi./ Alsat.mk

Latest news
Related news