15.8 C
Skopje
Thursday, February 29, 2024

Formacionet zyrtare, Greuther Furth – Bayern Munich: Bavarezët duan fitore për të mbajtur kreun

Bayern Munich hap javën e gjashtë në Bundesliga, ku luan si mysafir i Greuther Furth.

Bavarezët janë lider me 13 pikë pas pesë ndeshjes, ndërsa Furth kanë marr vetëm një pikë dhe janë në vendin e fundit.

Për këtë ndeshje Julian Naingelsmann ka vendosur të luajë me emra si Sane, Muller e Lewa në sulm.

Joshua Kimmich dhe Leon Goretzka do të jenë në mesfushë.


Greuther Furth:  Burchert; Bauer, Viergever, Dudziak; Meyerhöfer, Seguin, Griesbeck, Green, Willems; Nielsen, Hrgota

Bayern Munich: Neuer, Upamecano, Sule, Pavard, Kimmich, Gortezka, Leëandoëski, Sane, Davies, Hernandez, Muller.

Marketing
Related news