27.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Formacionet bazë: Leeds pengesë e Arsenalit për një vend në çerekfinale të EFL Cup

Arsenali është nikoqir i Leeds Unitedit për ndeshjen e raundit të katërt të EFL Cup që zhvillohet në Emirates Stadium.

Për të arritur të të tetën e finales së kësaj gare që njihet edhe si Carabao Cup, Topçinjtë eliminuan AFC Wimbledon, derisa Leeds triumfoi përballë.

Trajnerët Mikel Arteta dhe Marcelo Bielsa i kanë zgjedhur skuadrat që do ta fillojnë takimin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno; Cedric, Holding, White, Kolasinac; Maitland-Niles, Elneny, Smit Rowe; Martinelli, Nketiah, Pepe.

Formacioni startues i Leeds Unitedit: Meslier; Drameh, Llorente, Struijk, Dallas; Phillips, Forshaw; Roberts, James, Harrison; Rodrigo.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img