-4.2 C
Skopje
Tuesday, February 7, 2023

Fillimi i vjeshtës do të jetë përgjithësisht i mirë por jo për këto 2 shenja të horoskopit

Prisni zhgënjime në sferat e dashurisë dhe parave nga 7 tetori deri më 4 nëntor. Në fillim të vjeshtës, gjërat në përgjithësi duket se do të lehtësohen astrologjikisht, duke ofruar një pushim të shkurtër nga pesë planetët aktualisht në retrogradë, Plutoni, Jupiteri dhe Saturni. Kështu që fillimi i vjeshtës duket i ëmbël për shumicën prej nesh. Por, jo për të gjithë!

Peshqit Peshqit, janë në prag të një rënie të madhe. Kjo rënie fillon me kalimin e Venusit në shenjën e Shigjetarit, e cila ndalin shenjën tuaj duke e vendosur brenda 4 muresh nga të cilat nuk keni shpëtim Mbani mend: Ky aspekt parashikon mosmarrëveshje dhe stres. Prisni zhgënjime në sferat e dashurisë dhe parave nga 7 tetori deri më 4 nëntor.

Pastaj, nga 24 nëntori deri më 12 dhjetor, Mërkuri kalon në Shigjetar, duke ndërlikuar përpjekjet tuaja për të komunikuar dhe udhëtuar.

Dashi Dashi nuk e ka vjeshtën aq keq sa Peshqit, por gjithsesi nuk duket shumë e mirë. Gjatë sezonit të Peshores (22 shtator deri më 22 tetor) do të ndiheni të barabartë në atë shenjë të ekuilibruar të ajrit (e kundërta juaj e bukur!), Por me ardhjen e sezonit të Akrepit, gjërat bëhen të ndërlikuara.

Kur Afërdita hyn tek Bricjapi më 5 nëntor (duke qëndruar atje deri në vitin 2022) jeta juaj e dashurisë do të marrë një ndryshim serioze, veçanërisht kur Venusi rrotullohet prapa në 19 Dhjetor.

Latest news
Related news