8.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Ferguson paralajmëron Solskjaerin për Ronaldon: Ju duhet të filloni ndeshjen me lojtarët më të mirë

Vendimi i Ole Gunnar Solskjaer për të pushuar Cristiano Ronaldon në fundjavë ndaj Evertonit, duke e nisur ndeshjen me portugezin nga stoli, ka marr shumë kritika, përfshirë legjendën e Manchester United, Sir Alex Ferguson.

Në një video shihet trajneri i madh skocez dhe ylli i MMA, Khabib Nurmagomedov, ku Ferguson vë në pikëpyetje politikën aktuale të përzgjedhjes së trajnerit aktual.

“Kur ata [Evertoni] e panë që Ronaldon që nuk luante …” filloi Ferguson.

“Ju duhet të filloni ndeshjen me lojtarët tuaj më të mirë”, ka thënë Ferguson, ndërsa Khabib ia kujtoi atij se Ronaldo hyri në pjesën e dytë.

Shumë ekspertë të tjerë, përfshirë Gary Neville, ishin gjithashtu kritikë ndaj vendimit për të përdorur Ronaldon nga banka.

Në moshën 36 -vjeçare, sulmuesi portugez nuk mund të fillojë çdo ndeshje të sezonit – askush nuk mundet – dhe Solksjaer e di këtë, ashtu si Ferguson, i cili në të shkuarën e kishte pushuar Ronaldon në shumë raste.

Barazimi në “Old Trafford” kundër Evertonit do të thotë që United ka fituar vetëm dy nga gjashtë ndeshjet e fundit.

Jamie Carragher kishte thënë se: “Me ose pa Ronaldon, problemet e United janë pak a shumë të njëjta: ata nuk janë një ekip”.

Solskjaer duhet të zgjidhë këto probleme gjatë pushimit sepse katër ndeshjet e tyre të ardhshme në Ligën Premier janë kundër Leicester, Liverpool, Tottenham dhe Manchester City.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img