29.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Fabregas komenton pjesën defanzive të Gavit, por komentuesit e kundërshtojnë

Barcelona lëshoi një epërsi 3-0 ndaj Celta Vigo të shtunën, në një lojë që përfundoi 3-3 dhe një paraqitje tjetër katastrofale nga katalunasit.

Ndër lojtarët e Blaugranas u veçua adoleshenti Gavi, megjithatë mesfushori u mbrojt shpejt nga Cesc Fabregas, i cili u shfaq në rrjetet sociale për të vënë në dukje kontributet pozitive që i riu spanjoll i jep ekipit.

“Një lojë e mrekullueshme nga Gavi, në mbrojtje”, shkroi Fabregas në Twitter.

“Kjo u mëson të gjithë fëmijëve se mosha nuk ka rëndësi nëse keni një qëndrim dhe vendosmëri të madhe”.

“Mbi talentin individual, trajneri i sotëm është ai që vlerëson më shumë”.

Fabregas madje iu përgjigj disa komenteve të bëra nga të tjerët në postimin e tij fillestar, duke shpjeguar me respekt pse nuk ishte dakord.

“Jo gjithçka ka të bëjë me topin dhe dhënien e asistimeve apo shënimin e golave. Sot ishte një ditë për të punuar, luftuar dhe fituar”, shkroi Fabregas, pasi një përdorues kishte menduar saktësisht se çfarë Gavi kishte kontribuar në lojë.

“Kilometrat që ai ka mbuluar lart e poshtë fushës për të ndihmuar ekipin në mbrojtje dhe të bëjnë presion përpara ishte spektakolare”.

Një përdorues tjetër pohoi se Fabregas po mbronte Gavi vetëm sepse ai ishte katalanas, por mesfushori i Monacos shpejt e hodhi poshtë këtë teori.

“Gavi nuk është katalanas, miku im. Informohu para se të flasësh”, ka shkruar ai. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img