5.8 C
Skopje
Thursday, December 1, 2022

Emri/ Shkon në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, ndërron jetë 23-vjeçarja

Një 23 vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës.

Brisilda Sadushi ka shkuar në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës.

Sipas mjekeve të këtij spitali, nëna e dy fëmijëve ka qenë në gjendje të rëndë, me infeksion të përgjithshëm në gjak dhe me tension 5.Mjekët reanimatorë kanë ndërhyrë duke e futur në sallën e operacionit, por nuk ia kanë dalë ta mbajnë gjallë për shkak të parametrave shumë të ulëta jetësore.

Nuk dihet ende detaje të reja në lidhje me të renë e cila ndërroi jetë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img