14.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Edi Rama drejt PDK-së, pritet nga Memli Krasniqi

Pas takimit që pati me kryeministrin e vendit, Albin Kurti dhe konferencë për media, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është drejtuar për në zyrat e Partisë Demokratike të Kosovës.

Edi Rama është pritur nga kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi.

Krasniqi është opozitari i parë që Rama takohet me të në vizitën zyrtare në Kosovë pas marrjes së drejtimit të qeverisë për një mandate të tretë.

Pas këtij takimi me Memli Krasniqin, Rama pritet të zhvillojë takim edhe me liderët e partive tjera opozitare në vend.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img