14.3 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Dy deputetët të VMRO-së janë në izolim shtëpiak, a rrezikohet votimi i mosbesimit të enjten?

Shkup, 9 nëntor – Koordinuesi i grupës së deputetëve të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski dhe deputetja Angelinka Petkova janë në izolim, por pritet të enjten të vijnë në Kuvend në seancë për iniciativën e ngritur për mosbesim të Qeverisë, informon Zhurnal.

Siç tha Micevski për MIA-n, ai dhe Petkova do të marin pjesë në seancë në përputhje me protokolin që u soll nga Komisioni për Sëmundje Ngitëse dhe u zbatua në prill të këtij viti në Kuvend.

Deputetët Bisera Kostadinovska nga LSDM dhe Mirosllav Bogdanovski nga DOM në prill erdhën në Kuvend me skafanderë që të votojnë masën e pestë ekonomike për menaxhim me pandeminë.//Zhurnal.mk

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img