4.8 C
Skopje
Friday, December 2, 2022

Dua Lipa mahnit në iHeart Radio Music Festival teksa dhuron një performancë të zjarrtë

Të gjithë sytë ishin drejtuar tek Dua Lipa teksa hapi Festivalin e Muzikës iHeartRadio veshur me një triko ngjyrë vjollce dhe triko të zeza, ndërsa shfaqte lëvizjet e saj seksi të vallëzimit të premten mbrëma në Las Vegas.

Ndërsa ajo interpretonte disa nga hitet e saj më të mëdha, përfshirë ‘Love Again’, këngëtarja britanike e popit 26-vjeçar shkëlqente në pamjen e saj elegante, e cila përfshinte vija me xixa në pjesën e përparme që përputheshin me bizhuteritë e saj argjendi, transmeton lajmi.net.

Fituesja e trefishtë e Grammy-t dukej shumë joshëse me fustanet e saj të errëta me një bisht të lartë dhe rimel të shkëlqyeshëm, shtresa bojë për vetulla dhe rhinestones sipër dhe poshtë syve të saj.

Ajo u shoqërua nga një valle valltarësh rezervë me trupa të argjendtë metalikë, të cilët pasqyronin çdo lëvizje të Lipa-s, ndërsa ajo anashkalonte këngën e saj ‘New Rules’ me 2017 miliardë rryma dhe baladat më të fundit nga albumi i saj 2020 ‘Future Nostalgia’.

Lipa, e cila është duke u takuar me vëllain e vogël të modeles Gigi Hadid, Anwar Hadid, u shfaq me humor shumë të lartë ndërsa ishte në skenë teksa dilte jashtë loje dhe argëtohej duke performuar para publikut të mbushur plot.

Krijuesja e hitit Don’t Start Now vendosi shiritin shumë të lartë për kolegët e saj interpretues për mbrëmjen, i cili përfshinte Weezer, Cheap Trick, Darius Rucker, J. Cole, Nelly, Florida Georgia Line, Walker Hayes dhe Finneas në T-Mobile Arena Me.

Ajo mori Sin City nga stuhia me njësinë e saj ngjyrë vjollce me shkëlqim duke i hequr pa mundim fansat nga këmbët ndërsa këndonin Levitating, Physical, Hallucinate.

Në një moment, ndërsa admironte turmën, ajo nxitoi: ‘Vegas, kjo është e mahnitshme.’

“Kjo është hera ime e parë që kthehem në skenë që nga viti 2020, kështu që ka kaluar shumë kohë. Shpresoj se ju po kaloni mirë”, vazhdoi Lipa.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img