24.8 C
Skopje
Monday, September 25, 2023

Donacion nga Mbretëria e Bashkuar për Armatën e Maqedonisë së Veriut

Shkup, 6 tetor – Në kazermën Gjorqe Petrov do të dorëzohet sot një donacion nga Mbretëria e Bashkuar dedikuar për pjesëtarët e Grupit të batalionit të Këmbësorisë së lehtë dhe për forcat speciale.

Donacioni përbëhet nga dy lloje të thasëve për gjumit për tre sezone, dyshekët për thasët për gjum, tenda të vogla – vëzhgues për snajperistë dhe tenda tuneli për forcat speciale.

Në pranim-dorëzimin do të marrin pjesë ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe ambasadorja e Mbretërisë së Bashkuar, Rejçell Galouej. 

Marketing
Related news