27.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Dje në Maqedoni janë gjobitur 23 qytetarë për mosmbajtje të maskave

Shkup, 26 tetor – Ministria për Punë të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme janë gjobitur 23 qytetarë, për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB rikujton se masa për mbajtjen e maskës në transportin publik dhe në ambiente të mbyllura ende është në fuqi.

Ndërsa është shfuqizuar vetëm masa për mbajtjen e maskave në ambiente të hapura.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img