13.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Dimitrov: Vizita e Fon der Lajenit sinjal i fuqishëm për nevojën e fillimit të negociatave me BE-në

Shkup, 28 shtator – Mirësevjen në Maqedoninë e Veriut për kryetaren e KE-së, Ursula fon der Lajen!, ka shkruar zëvendëskryeministri Nikolla Dimitrov në profilin e tij në Fejsbuk.

“Vizita është sinjal i fortë për nevojën e veprimit dhe përmbushjes së besimit evropian: fillim të negociatave. Një hap përpara është më se i nevojshëm që të kthejmë besimin dhe shpresën te të rinjtë në idenë evropiane dhe perspektivën për mënyrë evropiane të jetës në shtëpi”, ka shkruar Dimitrovi. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img