27.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Dimitrov në Forumin e Sigurisë në Beograd

Beograd, 26 tetor – Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov, sot dhe nesër merr pjesë në Forumin e Sigurisë në Beograd (Belgrade Security Forum) me ftesë të Qendrës së Beogradit për politika të sigurisë si pjesë e treshes organizative.

Siç kumtoi Sekretariati për Çështje Evropiane, Dimitrov do të jetë folës në panelin “Procesi i Berlinit – Çfarë pason?”.

“Zëvendëskryeministri Dimitrov, së bashku me përfaqësuesit e Parlamentit vropian dhe sektorin tink-tenks, do të përqendrohen në çëshjtet aktuale lidhur me rezultatet e Procesit të Berlinit dhe përmbushjen e pritshmërive, si edhe mundësitë e ardhshme për shfrytëzimin e platformës për bashkëpunim rajonal dhe integrimin evropian të rajonit”, kumtoi SÇE.

Paneli në të cilin fili Dimitrovi është nesër me fillim prej orës 15.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img