21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Chiesa nuk ka dëmtim, frymëmarrje te Juventusi

Federico Chiesa u zëvendësua në minutën e 84-të kundër Spezia, ku stafi mjekësor u frikësuan për një dëmtim, por skanimet kanë zbuluar se anësori i Juventusit është mirë.

Chiesa u kthye nga detyra me Italinë, me një dëmtim këtë muaj dhe Allegri e pushoi, duke e vendosur ta fus nga fillimi vetëm në ndeshje me Spezian.

Ai shënoi në këtë ndeshje, një gol që erdhi fal këmbëngulësisë së tij, por u zëvendësua pak para fundit të ndeshjes.

Calciomercato.com raporton se skanimet këtë mëngjes përjashtuan një dëmtim dhe anësori do të jetë në dispozicion për ndeshjet e ardhshme kundër Sampdorias, Chelseat dhe Torinos.

Sidoqoftë, Allegri, mund të menaxhojë ngarkesën e 23-vjeçarit për të shmangur një lëndim në javët e ardhshme.

Chiesa ka luajtur katër herë në Serie A këtë sezon dhe ka shënuar vetëm një gol.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img