26.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Bayern Munich fiton bindshëm ndaj Sttutgatt, shkëlqejnë Gnabry dhe Lewa

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Stuttgartit si mysafir me rezultat 5-0 në kuadër të javës së 16-të në Bundesliga.

Pjesa e parë ishte e qetë pasi të dy skuadrat nuk prodhuan shumë para portave.

Bayerni në rastin e parë serioz arriti të shënojë, kur Leroy Sane pasoi te Serge Gnabry që shënoi për 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë i njëjti lojtar arriti të shënojë për 2-0.

Në minutën e 69-të në skenë doli Robert Lewandowski që shënoi për 3-0.

Pas tre minutash polaku arriti të shënoj për 4-0.

Gnabry kompletoi het-trikun në minutën e 74-të, duke shënuar për 5-0.

https://player.streamkora.com/embed/XmdaSz9lGsDbQ?autoplay=1&htmlplayer=1

Bayern Munich vazhdon shkëputjen pasi tani ka 40 pikë, nëntë më shumë se Borussia Dortmund në vendin e dytë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img