6.8 C
Skopje
Friday, February 3, 2023

Audi A8 e re vjen në dhjetor

Drita të reja, një pamje e re dhe ekrane më të mëdha për ulëset e pasme: Audi ka freskuar A8. 

Audi A8 po merr një ndryshim në ‘fytyrë’.

Audi A8, me bazë në Ingolstadt, e cila u rishikua katër vjet pas prezantimit të saj, do të lansohet në dhjetor.

Ajo mund të njihet kryesisht nga fenerët e rinj dhe dritat e pasme me dritë digjitale në pjesën e përparme dhe teknologjinë OLED në pjesën e pasme, tha Audi në një deklaratë.

Përveç kësaj, bavarezët po instalojnë ekrane më të mëdha për në pjesën e pasme të veturës.

Në të ardhmen, çmimet për këtë model do të fillojnë nga 97,800 euro.

Modeli mbetet me motorin V6 me tre litra, i cili është në listë si dizel me 210 kW/286 kuaj fuqi si dhe motor benzine me 250 kW/340 kuaj fuqi.

Ekziston gjithashtu një V8 me katër litra me 338 kW/460 PS në A8 60 TFSI ose me 420 kW/571 PS në modelin sportiv S8, si dhe një hibrid plug-in.

Për këtë, Audi kombinon motorin me benzinë ​​V6 me një motor elektrik dhe një bateri që është zmadhuar në 14.4 kWh.

Me një fuqi të sistemit prej 340 kW/462 PS, linja luksoze duhet të ketë një distancë prej më shumë se 50 kilometra në modalitetin thjesht elektrik.

Latest news
Related news