23.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

ASH: Kjo Qeveri nuk ka kapacitet dhe gatishmëri për zgjedhje të lira

Shkup, 3 nëntor – Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka dalë me qëndrim rreth zërave për zgjedhje eventuale të parakohshme parlamentare. Sipas kësaj partie, kjo Qeveri me ciklet e fundit ka dëshmuar se nuk ka kapacitet dhe gatishmëri për zgjedhje të lira.

“Ne vlerësojmë se nuk mund të ketë zgjedhje të lira me BDI-në në pushtet. Kjo Qeveri, me ciklet e fundit ka dëshmuar se nuk ka kapacitet dhe as gatishmëri për zgjedhje të lira, fer dhe demokratike. Nuk mund të flasim për demokraci kur i gjithë shteti vihet në shërbim të partive në pushtet, qytetarët kërcënohen dhe shantazhohen, ndërsa votat blihen dhe vidhen”, kanë thënë në ASH.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img