12.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Arrestohen 15 emigrantë nga Kuba në Gjevgjeli

Shkup, 27 shtator – Në Gjevgjeli, në afërsi të linjës kufitare me Republikën e Greqisë, dje në mbrëmje u arrestuan 15 emigrantë prej të cilëve tre të mitur, të gjithë nga Kuba, sepse tetë prej tyre ilegalisht  kanë hyrë në shtet, ndërsa shtatë janë munduar në mënyrë ilegale ta kalojnë kufirin shtetëror.

Siç kumtoi MPB, të gjithë janë arrestuar dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet padi përkatëse. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img