0.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Afërdita planeti i dashurisë në Bricjap: Si do të ndikojë në 12 shenjat e zodiakut sipas Jorgo Pullës

Afërdita, planeti i dashurisë, krijimtarisë, gëzimit, kënaqësisë dhe parave, hyn në shenjën e Bricjapit më 5 Nëntor 2021, ku do të qëndrojë deri më 5 mars 2022. Zakonisht Aferdita qëndron për rreth një muaj në çdo shenjë që vizitoni. Ky qëndrim devijues për 4 muaj në shenjën e Bricjapit ndodh për shkak të ecurisë së tij në dukje retrograde, e cila do të fillojë më 20.12.2021 dhe do të zgjasë deri më 28.01.2022. Për rrjedhën e saj retrograde, do të vijojë një artikull i gjerë në lidhje me mënyrën se si çdo shenjë do të ndikojë tek ne në përgjithësi dhe në planin personal’ shkruan ndër të tjera.

Le të shohim se si pozicioni i Afërditës në Bricjap ndikon në të gjitha shenjat e zodiakut në fazën e ecurisë së tij të saktë.

DASHI

Afërdita nga Bricjapi zë një vend në shtëpinë e 10-të të horoskopit tuaj, që ka të bëjë me atë që dëshironi të tregoni nga jashtë dhe mund të lidhet me punën ose talentin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të përmirësuar imazhin tuaj përsa i përket promovimit të punës dhe përgjithësisht përqendroheni më shumë në pjesën e karrierës, sepse aty mund të keni përfitimet më të mëdha. Kështu që vendosni qëllime të larta, shikoni se çfarë lëvizje korrigjuese mund të bëni, çfarë mund të përmirësoni dhe gjërat mund të shkojnë mirë! Afërdita nga pozicioni i saj i ri do t’ju japë mundësi për të arritur qëllimet tuaja afatgjata, por ajo dëshiron punë të palodhur për të shpërblyer përpjekjet tuaja. Ju mund të shihni një rritje në të ardhurat tuaja ose një promovim, por gjithsesi do t’ju duhet të reduktoni shpenzimet tuaja të parëndësishme. Megjithatë, për shkak se po e hedhni gjithë interesin në karrierën dhe famën tuaj, mund të mërzitni të dashurit tuaj, pasi nuk do të keni aq kohë për të shpenzuar për ta, ndaj përpiquni të gjeni seksionin e artë. Mirëpo, në planin emocional, Afërdita nuk i ofron shumë Bricjapit dhe në të njëjtën kohë duhet t’i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj dhe veçanërisht asaj që hani dhe pini.

DEMI

Afërdita, e cila është edhe sundimtarja juaj, hyn në një pjesë të horoskopit tuaj që ka të bëjë kryesisht me interesat tuaja shpirtërore, studimet tuaja, mësimin e gjërave të reja, udhëtimet. Në thelb fillon një periudhë kur ju do të keni tendencën për të hapur horizontet tuaja dhe mund të merrni pjesë në një seminar, të filloni një kurs pasuniversitar apo diçka tjetër që do t’ju ndihmojë të zhvilloheni në një fushë që ju intereson. Do të ketë favore dhe fitime nëse do të merreni me media, publikime, turizëm apo çështje ligjore dhe arsimore.Tani do të shihni nëse përpjekjet që keni bërë në të kaluarën në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja po lulëzojnë dhe do të merrni vendimet tuaja.Ju nuk do të dëshironi të bëni kompromis për asgjë më pak se ajo që meritoni dhe për atë që keni luftuar. Ju gjithashtu mund të merrni disa fonde që prisnit ose ndihmë nga një mik që dëshiron t’ju mbështesë.

BINJAKËT

Afërdita kalon në shtëpinë e 8-të të horoskopit tuaj Diellor, e cila ka të bëjë me momentet më personale me partnerin tuaj dhe do të stimulojë humorin tuaj erotik dhe pilulën tuaj të seksit. Kjo është një periudhë që fokusohet në çështjet financiare dhe mund të bëni fitime të konsiderueshme. Deri në datën 19.12.21 dhe pas datës 29.1.22 përgjithësisht favorizohen financat, qoftë me shitjet, investimet, alimentacionin, sigurimet, trashëgiminë, çështjet që lidhen me tatimet, ndaj keni sytë dhe veshët hapur , per te perfituar nga mundesite qe do ju jepen. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga financat e partnerit nëse keni një portofol të përbashkët ose kompania ku punoni mund të rrisë xhiron e saj dhe t’ju japë një bonus. Sigurisht, nuk duhet t’i shpenzoni këto të ardhura të papritura, duhet t’i mbani me vëmendje shpenzimet tuaja dhe të mos bëni dëm. Gjithashtu shmangni udhëtimet e panevojshme, kujdesuni për shëndetin tuaj dhe mos u përfshini në asnjë aktivitet që mund të dëmtojë imazhin tuaj.

GAFORRJA

Afërdita zë një pozicion drejtpërdrejt përballë jush dhe ndikon në shtëpinë e 7-të të horoskopit tuaj diellor që ka të bëjë me marrëdhëniet, martesën dhe bashkëpunimet. Një njohje e re, një dashuri, premtimi për një bashkëjetesë, një martesë, ardhja e një fëmije apo një partneritet i ri, mund të jenë çështjet që do të bëhen prioritet në jetën tuaj dhe do të kenë zhvillime pozitive në krahasim me vitet e mëparshme. Kjo është një kohë e mirë për të hyrë në kontakt me njerëzit me të cilët punoni ose për të bërë sugjerime që do të hapin kapituj të rinj biznesi. Do jeni më ekstrovertë, do krijoni kontakte dhe do i riktheheni punës, ndërsa nëse keni biznesin tuaj mund t’ju ​​jepen mundësitë për ta zgjeruar. Të ardhurat tuaja mund të rriten dhe ju do të ndiheni më të sigurt. Megjithatë, disa probleme shëndetësore mund t’ju bëjnë të shqetësoheni, ndaj shikoni ato.

LUANI

Afërdita nga Bricjapi ndikon në jetën tuaj të përditshme, rutinat tuaja, çështjet që lidhen me punën, shëndetin. Është një kohë kur mund të korrni shpërblimet e mundit tuaj dhe për shkak se do të jeni të favorizuar në biznes, fokusohuni në këtë fushë. Megjithatë, ju e keni në fund të mendjes se mund të merrni edhe goditje në vendin e punës, pasi disa mund të përpiqen të dëmtojnë imazhin dhe reputacionin tuaj. Në të njëjtën kohë, gjatë këtij kalimi duhet të mbani kontrollin e shpenzimeve tuaja dhe të mos shpenzoni lehtë. Nga ana tjetër, duhet të kujdeseni më shumë për gjendjen tuaj fizike dhe çështjet shëndetësore. Kushtojini pak vëmendje vetes, dekompresoni, pushoni.

Virgjëresha

Afërdita pozitive lëviz në një shtëpi të horoskopit tuaj që ka të bëjë me dashurinë, krijimin, artin, estetikën, fëmijët, argëtimin. Kështu për ju fillon një periudhë (e cila zgjat deri më 19.12.21 dhe nga 29.1 deri më 5.3.22), që duket se gjërat mund të shkojnë më mirë. Të dhëna të reja mund të shfaqen edhe në jetën tuaj personale. Për ju që jeni pak të zhgënjyer në këtë fushë, diçka mund të vijë dhe t’ju përmirësojë humorin dhe t’ju bëjë të ndiheni më të sigurt dhe zemra t’ju rrahë më shpejt. Në përgjithësi është një periudhë shumë emocionale, por edhe kreative, ndaj përveç romancës do të keni edhe frymëzim që do t’ju ndihmojë në pjesën e sipërmarrjes. Nëse je artist do të favorizoheni dhe mund të keni përfitime. Është gjithashtu një kohë kur mund të rrisni shpenzimet, ndaj bëni kujdes.

PESHORJA

Afërdita, e cila sundon shenjën tuaj të zodiakut, zë një vend në pjesën e horoskopit tuaj që ka të bëjë me shtëpinë dhe familjen. Do të jeni në kërkim të stabilitetit dhe nëse në të kaluarën ka pasur probleme familjare, duket se gjërat mund të shkojnë më mirë, ashtu si edhe rastet e pasurive të paluajtshme. Është një periudhë kur mund të zbukurosh hapësirën e shtëpisë dhe të bëhesh qendra e takimit të miqve dhe të afërmve. Me Afërditën në Bricjap, gjithsesi, do të dëshironi të kaloni më shumë orë në shtëpi dhe të kërkoni lumturinë në krahët e njerëzve tuaj të dashur. Për sa i përket financave mund të keni mundësi që do t’ju rrisin të ardhurat, por edhe prestigjin. Nga ana tjetër, mund të merrni goditje poshtë belit nga kundërshtarët e biznesit ose një mik apo koleg mund të përpiqet të prishë imazhin tuaj, por përpjekjet e tyre do të bien në vesh të shurdhër nëse silleni me maturi.

AKREPI

Pozicioni i ri i Afërditës tek Bricjapi stimulon më shumë pjesën e komunikimit. Do të keni kontakte, lajme të këndshme nga njerëz të mjedisit profesional dhe familjar dhe takime e diskutime të këndshme për punën dhe studimet dhe gjithçka që ka të bëjë me arsimimin tuaj. Është koha për të parë rezultatet e përpjekjeve që keni bërë ndërsa Afërdita ishte në Shigjetar. Në përgjithësi do jeni më energjikë dhe do punoni me më shumë entuziazëm dhe fati do jetë në anën tuaj. Kushtet tuaja të punës do të përmirësohen. Rrethi juaj shoqëror do zgjerohet, jeta familjare do normalizohet dhe do ndiheni të ngopur. Gjithçka që duhet të keni parasysh është gjuha e ashpër që përdorni në situata të tensionuara dhe kur humbisni durimin. Duhet taktika dhe diplomaci dhe mos harroni se gjuha nuk ka kocka dhe kocka thyen . Për shkak se mund të jeni pak me humor, gjatë kësaj kohe përqendroheni në një hobi ose aktivitet që ju bën të lumtur dhe do t’ju dekompresojë.

SHIGJETARI

Planeti i dashurisë dhe parave, Aferdita , lë shenjën tuaj të zodiakut për t’u zhvendosur te Bricjapi, duke ndikuar në një shtëpi në horoskopin tuaj që ka të bëjë me fitimet tuaja. Siç duket, nga data 5.11.21 deri më 19.12.21 dhe nga 29.1.22 deri më 3.5.22 do të përpiqeni t’i forconi në çdo mënyrë financat tuaja. Mund të shfaqen të dhëna të reja financiare ose një ofertë e re pune, e shoqëruar me një përfitim monetar. Por është gjithashtu një kohë shpenzimesh, ndaj kufizoni sa më shumë mbeturinat. Gjithsesi, në fund të kursit do të ketë një shenjë pozitive dhe për shkak se keni vuajtur shumë vitet e fundit, tashmë mund të buzëqeshni, sepse diçka ka filluar të ecë më mirë. Gjatë këtij tranzicioni mos u habitni nëse bëni miq të rinj ose zhvilloni disa hobe që do t’ju emocionojnë. Por çështjet familjare duhet t’i trajtoni me qetësi, veçanërisht nëse keni mosmarrëveshje me vëllezërit dhe motrat.

BRICJAPI

Mirësevini në planetin e dashurisë, krijimit dhe parasë. Afërdita do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut nga data 5.11.2021 deri më 3.5.2022 dhe ju do të jeni në qendër të gjithçkaje. Do rrezatoni më shumë sharm, do krijoni njohje të reja, ndoshta edhe lidhje, do e doni veten, do bëheni më miqësor dhe do keni propozime jo vetëm në planin personal, por edhe në atë profesional që do t’ju sjellin financiarisht. Afërdita ndihmon shumë edhe në marrëdhëniet personale dhe kështu gjërat fillojnë të përmirësohen dhe do të jeni më të emocionuar dhe të lumtur. Mund të nxirrni edhe anën tuaj romantike dhe të afroheni më shumë me partnerin. Nëse jeni beqarë mund të gjeni dashuri të madhe. Gjatë kësaj periudhe, sa më shumë të punoni, aq më të larta janë të ardhurat dhe besimi juaj. Mund të jeni të fiksuar pas konsumimit dhe të shpenzoni shumë para për pajisje ose sende të tjera, merrni pak kohë dhe mos i shpenzoni paratë tuaja për gjëra që nuk i shtojnë asnjë vlerë jetës suaj.

UJORI

Afërdita nga Bricjapi hyn në një pjesë të horoskopit tuaj që ka të bëjë me psikologjinë tuaj dhe do të kërkoni të gjeni qetësinë dhe qetësinë tuaj. Dëshira juaj për kërkime shpirtërore forcohet dhe ju rishikoni kufijtë dhe situatat e jetës suaj, për të përcaktuar se çfarë ju mbush dhe ju bën të lumtur dhe me kë do të shkoni më pas. Është një periudhë më e plogësht në planin personal ose nëse keni probleme të ndryshme që ju shqetësojnë, mund të mos doni t’i ndani me të tjerët dhe mund të preferoni të izoloheni. Gjithashtu, kjo periudhë mund të ketë një sfond të fortë, qoftë në nivel personal, qoftë në atë profesional. Ky pasazh mund të sjellë disa fitime jofitimprurëse, por mos i shpenzoni për luks dhe komoditete, pasi do të keni këtë prirje. Gjithashtu, do të ketë stres të shtuar dhe një program të intensifikuar në punë, i cili do t’ju lodhë fizikisht dhe psikologjikisht.

PESHQIT

Afërdita nga Bricjapi hyn në një pjesë më sociale të horoskopit tuaj, që ka të bëjë me miqtë dhe bashkëpunëtorët, me njerëzit që dëshironi dhe ju pëlqen t’i shihni. Fillon një periudhë kur keni edhe oreks edhe arsye për të dalë e për të parë njerëzit. Afërdita nga data 5.11.21 deri më 3.5.22 ju ndihmon të bëni marrëdhënie me publikun dhe të promovoni punën dhe veçanërisht punën ekipore. Tani e tutje ne bëhemi më të rëndësishëm se egoja dhe favorizohen të gjitha aktivitetet e përbashkëta, qofshin ato profesionale, miqësore apo personale. Kërkoni partneritete që mund t’ju ndihmojnë të stabilizoni pozicionin tuaj dhe suksesi do të kurorëzojë përpjekjet tuaja. Miqtë dhe të moshuarit do ju mbështesin dhe ndoshta dëshirat tuaja do të realizohen. Është gjithashtu e mundur të shtoni një anëtar të ri në familje ose të dëgjoni ndonjë lajm të mirë për vëllezërit e motrat tuaja më të vogla. Udhëtimet dhe financat janë të favorizuara.

Latest news
Related news