5.8 C
Skopje
Thursday, December 1, 2022

Adriana Lima shkëlqen në fustanin ngjyrë ari në Academy Museum Of Motion Pictures

Ishte një mbrëmje madhështore e mbushur me yje në The Academy Museum of Motion Pictures në Los Angeles të shtunën.

Modelja dhe aktorja braziliane, Adriana Lima, ishte ndër yjet e shumta që mori pjesë në këtë ngjarje së bashku me të dashurin e saj, Andre L III.

Engjëlli shumëvjeçar i “Victoria Secret” u shfaq me plot shkëlqim dhe magjepsje në një fustan ngjyrë ari që shfaqi fizikun e saj të denjë për pistën.

Adriana Lima (Foto: Getty Images)

Lima, 40 vjeçare, kishte të bënte me shfaqjen e fizikut me modelin e fustanit pa rripa.

Në këtë natë, ylli i “Maybelline” zgjodhi taka të hapur dhe e kishte tërhequr fustanin me bisht nga mbrapa.

Andre L III, 40 vjeç, dukej i pashëm me një kostum të zi tradicional dhe kravatë, të shoqëruar me një këmishë të bardhë dhe këpucë të zeza.

Adriana Lima me të dashurin (Foto: Getty Images)

Mbrëmja gala e së shtunës, e kryesuar nga Ava DuVernay, Ryan Murphy dhe Jason Blum, nderuan aktoren Sophia Loren dhe regjisorin Haile Gerima.

Tom Hanks, Annette Benning dhe Bob Iger po ashtu u vlerësuan në këtë mbrëmje.

Adriana Lima (Foto: Getty Images)

Yjet e tjerë që morën pjesë në ngjarje përfshinin: Brad Pitt, Lady Gaga, Katy Perry, Orlando Bloom, Nicole Kidman, Regina King, Laura Dern, Anna Kendrick, Kate Hudson, Maggie Gyllenhaal, Cher, Queen Latifah dhe Kristen Steëart, ndër shumë të tjerë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img